A takarmány alapanyag kereskedelmi és a takarmány üzletágak egyre bővülő exporttevékenysége a Közép-Kelet európai térségben, regionális gyártási tevékenységünk és szerteágazó nemzetközi beszállítói partnerkörünk egyaránt indokolta személyes jelenlétünket, egy kiemelkedő lehetőség biztosítását a bemutatkozásra, a partnereinkkel való találkozásra, új kapcsolatok építésére és persze az állattenyésztés és takarmányipar legújabb eredményeinek a megismerésére is, amely létfontosságú az innovatív termékek és eljárások alkalmazásában és a technikai fejlesztésekben is.
A Covid-19 járvány megállította a nemzetközi kiállítások lehetőségét is, így négy év után 2022. november 15-18-a között rendezték meg a hannoveri vásárvárosban az Eurotier kiállítást. Ez alkalommal először az UBM Csoport is megjelent tevékenységével az Eurotier kiállításon, a 20-as csarnok A53-as, 40 m2-es standján. A megjelenésünket biztosító kis csapat mellett UBM vezetők és szakemberek is megjelentek, részben szakmai és kereskedelmi tárgyalásokra, részben az állattenyésztés és takarmányipar legújabb fejlesztéseinek a megismerésére, hiszen az Eurotier, amely a világ legnagyobb állattenyésztési és takarmányozási szakkiállítása bemutatja az állati termékelőállítás teljes vertikumát. Az Eurotier kiállítással párhuzamosan került megrendezésre az EnergyDecentral is, amely a decentralizált energiaellátás és hatékonyság lehetőségeit, legmodernebb eszközeit mutatta be.
A kiállítás területe 280.000 m2, ahol 14 kiállítási csarnokban, 57 országból, 1.800 kiállító vett részt, a látogatók száma 106.000 fő volt, ezek közel 40%-a külföldről, 141 országból érkezett. Bár nagyszámú kiállító érkezett Németországból, de a nemzetközi kiállítók aránya elérte a 60 százalékot.
A világ vezető állattenyésztési és takarmányozási irányait, termékeit és módszereit bemutató vására és a decentralizált energiaellátás vezető szakkiállítása bemutatta mindkét ágazat innovációs erejét. Több mint 400 szakmai eseménnyel és konferenciával a párhuzamosan szervezett két kiállítás megerősítette vezető pozícióját. A kiállító cégek több mint 150 világújdonságot mutattak be és 26 innovációs megoldást jutalmaztak díjakkal.
A világ állattitermék előállításának egyre erőteljesebb kihívásokkal kell szembenéznie, ezért az állattenyésztési ágazat jövőbeli fejlődése szempontjából sokirányú megoldásokra van szükség, amely megtalálásában segített az EuroTier a fontos trendek felállításával és bemutatásával.
Az állattenyésztési ágazat sikeres jövőjére fókuszálva láthattuk, hogy a műszaki innovációkkal miként érhető el a termelékenység növelése, az állatjólét és a fenntarthatóság növelése mellett – különösen új megoldások alkalmazásával a digitalizálás, az automatizálás és a robotika területén. A gazdaságoknak minden területen fenntarthatóvá és stabillá kell válniuk a jövőben – legyen szó állattartó telepek építésről és technológiájáról, digitalizálásról, tenyésztésről, takarmányozásról vagy marketingről.
Az energiaválság miatt, amelyet az orosz-ukrán háború tovább fokozott felértékelődött az alternatív és megújuló energiaforrások keresése és alkalmazása. A jövőorientált energiaipar helyszíne, piaca és innovációs bemutatója, az EnergyDecentral egy sor új ötletet mutatott be a decentralizált energiaellátáshoz, amelyek az agrár ágazatban is jól felhasználhatóak.
Az UBM első nemzetközi megjelenése egyértelműen pozitív volt, mind korábbi partnereink, mind az új érdeklődők ezt megerősítették.
A következő Eurotier–EnergyDecentral kiállítást két év múlva, 2024. november 12-15-e között fogják megtartani Hannoverben, ezúttal a World Poultry Show rendezvénnyel kiegészítve.
(X)